21 kwietnia, 2024
Czy można zmniejszyć piersi za pomocą stanika? Opinia eksperta

Czy redukcja piersi podlega refundacji?

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji zmniejszenia piersi, pacjenci muszą zrozumieć, czy ich plan ubezpieczeniowy zwróci koszty zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, plany ubezpieczeniowe opierają decyzje o pokryciu kosztów na podstawie konieczności medycznej. W niektórych przypadkach zwrócą one przynajmniej część kosztów zabiegu, ale nie zapłacą za niego, jeśli operacja będzie przeprowadzona tylko z powodów kosmetycznych. Ponadto, badania w dziedzinie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej wskazują, że ubezpieczyciele często nie mają standardów, które są zgodne z opinią medyczną lub badaniami naukowymi. Aby uniknąć odmowy pokrycia kosztów, pacjenci powinni zapoznać się z polityką swojej firmy ubezpieczeniowej i uzyskać od niej pisemną wstępną zgodę.

Uzyskanie wstępnej zgody na operację zmniejszenia piersi

Ważne jest, aby przed zaplanowaniem zabiegu uzyskać wstępną zgodę od swojej firmy ubezpieczeniowej. Jeśli nie uzyskasz tej zgody, ubezpieczyciel może nie zapłacić za zabieg – ten element tekstu jest efektem pracy twórczej ekipy portalu Poradnik 4noga. Przed zaplanowaniem zabiegu należy omówić potrzebę medyczną zabiegu ze specjalistą ubezpieczeniowym. Możesz przedstawić dokumentację medyczną, listy od specjalistów i zdjęcia swoich piersi, aby udowodnić medyczną konieczność zabiegu. Wstępna zgoda może pokryć koszt operacji zmniejszenia piersi, ale nie gwarantuje pokrycia kosztów.

Chociaż większość procedur wymaga wcześniejszej autoryzacji w celu uzyskania zwrotu kosztów, istnieją pewne wyjątki. W przypadku zabiegów ektropionu i entropionu uprzednia zgoda nie jest wymagana. Procedury te przywracają normalny wygląd po operacji i korygują anatomiczne i funkcjonalne zaburzenia. Po zatwierdzeniu, uprzednia zgoda jest ważna przez 12 miesięcy.

Uzyskanie wstępnej zgody na operację zmniejszenia piersi może być wyzwaniem, jeśli nie wiadomo, czego można oczekiwać od ubezpieczyciela. Wiele firm ubezpieczeniowych ma różne kryteria dotyczące wstępnego zatwierdzenia i pokrycia. Skontaktuj się z ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju dokumentacji wymaga. Być może trzeba będzie dostarczyć dowód na leczenie niechirurgiczne, takie jak fizykoterapia, dieta i utrata wagi. Może być również konieczne przedstawienie dowodu, że objawy ustąpiły na 6 miesięcy lub dłużej. Jeśli miałaś silne wysypki, prawdopodobnie będziesz musiała przedstawić dokumentację dotyczącą infekcji skóry.

Jeśli operacja zmniejszenia piersi wymaga operacji na plecach, być może będziesz chciała uzyskać list od lekarza pierwszego kontaktu stwierdzający konieczność medyczną operacji. List ten może podkreślać Twoją historię bólu szyi lub pleców i innych metod leczenia. Powinien również zawierać informację, ile gramów będziesz musiała mieć usunięte z każdej piersi. Jest to ważny parametr dla firmy ubezpieczeniowej.

Jeśli Twoja kasa chorych uzna, że operacja zmniejszenia piersi jest konieczna z medycznego punktu widzenia, zwróci Ci pieniądze za zabieg. Po uzyskaniu zgody, musisz przestrzegać pewnych wytycznych, które ustalił Twój ubezpieczyciel. Będziesz musiała dostarczyć zdjęcia i wymiary swoich piersi. Ponadto, powinnaś dostarczyć informacje o swoich objawach, takich jak powiększone piersi, aby pomóc ubezpieczycielowi w podjęciu decyzji.

Oprócz formalności, które należy wypełnić w celu uzyskania wstępnej akceptacji, chirurg kosmetyczny może omówić z Tobą Twoje oczekiwania dotyczące zabiegu. Chirurg może również sfotografować Twoje piersi i zrobić zdjęcia przed i po zabiegu. Niektórzy chirurdzy stosują nawet technikę nacięcia lizaka, aby stworzyć mniejsze blizny i mniejszą liczbę nacięć.

Procedura chirurgiczna może być sklasyfikowana jako rekonstrukcyjna lub kosmetyczna, w zależności od kryteriów firmy ubezpieczeniowej. Procedura chirurgiczna jest uważana za medycznie konieczną, jeśli objawy pacjenta czynią ją niezbędną. Jednakże, jeśli pacjent nie spełnia tego progu, może nie zostać objęty ubezpieczeniem.

Wskazania do refundacji

Większość ubezpieczycieli zdrowotnych oferuje pokrycie kosztów operacji zmniejszenia piersi, ale należy upewnić się, że zabieg jest niezbędny z medycznego punktu widzenia. Większość firm ubezpieczeniowych opiera decyzje o pokryciu na tym, ile tkanki musi być usunięte z każdej piersi, ale nowsze wytyczne przesuwają punkt ciężkości na objawy, które mogą uzasadniać zabieg. Objawy te obejmują bóle pleców, szyi, a nawet wysypki skórne.

Przed zaplanowaniem operacji skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się, czy pokryje on koszty zabiegu. Każdy ubezpieczyciel ma swoje własne kryteria określające, czy dany zabieg jest konieczny z medycznego punktu widzenia, czy też nie. Firma ubezpieczeniowa może również wymagać, abyś poddał się dodatkowej terapii przed zabiegiem. Należy być przygotowanym na kilkumiesięczne przygotowania przed operacją.

Makromastia to stan, w którym piersi stały się nadmiernie duże. Usunięcie nadmiaru tkanki piersi może złagodzić ból i pomóc pacjentce poczuć się bardziej komfortowo. Jednak może to mieć również inne konsekwencje, w tym obniżenie samooceny lub zmniejszenie chęci do podejmowania aktywności.

Innym kluczowym powodem poddania się operacji zmniejszenia piersi jest ból pleców. Wiele kobiet rozważa ją z powodu bólu pleców, szyi lub nawet ogólnego stresu na plecach. Stan ten jest często diagnozowany przez fizykoterapeutę, ale może być również udokumentowany przez wizyty chiropraktyka. Lekarz może również udokumentować wszelkie objawy związane z bólem pleców lub szyi, a dla firm ubezpieczeniowych pomocne może być udokumentowanie zakresu problemu.

Chociaż waga resekcji dla większości kobiet wynosi poniżej 500 gramów, niektóre firmy ubezpieczeniowe wymagają od chirurga podania rzeczywistej wagi usuniętej tkanki piersi. Może to powodować odmowy ubezpieczenia i potencjalnie spowodować, że kobieta będzie musiała zapłacić za operację z własnej kieszeni. Na szczęście wszystkie 43 pacjentki w badaniu uzyskały zgodę ubezpieczenia i tylko trzy pacjentki miały pooperacyjną odmowę.

Chociaż waga wyciętej tkanki jest powszechnie stosowana jako konieczność medyczna, ważne jest, aby zrozumieć, za co dokładnie zapłaci firma ubezpieczeniowa. Większość firm ubezpieczeniowych wymaga co najmniej dwóch raportów od specjalistów kierujących, a także sześciu do dwunastu miesięcy dokumentacji od każdego lekarza kierującego. Ważne jest również, aby być na bieżąco ze zmianami kryteriów w miarę upływu czasu.

Koszt zmniejszenia piersi zależy od rodzaju planu ubezpieczeniowego i ośrodka, w którym przeprowadzana jest operacja. Medicare pokryje koszt zmniejszenia piersi, jeśli jest to medycznie konieczne, ale nie zapłaci za to, jeśli nie jest to medycznie konieczne. Ponadto należy zauważyć, że ten zabieg chirurgiczny nie jest pokrywany w celach kosmetycznych.

Przyczyny odmów

Kiedy otrzymają Państwo list z odmową, powinni Państwo wiedzieć, że przysługuje Państwu prawo do odwołania. Można przedłożyć listy od lekarza, wraz z najnowszymi publikacjami medycznymi i odkryciami naukowymi, na poparcie swojej sprawy. Firma ubezpieczeniowa powinna odpowiedzieć w ciągu czterech do sześciu tygodni. Ponadto twój stanowy departament ubezpieczeń może nakazać pokrycie kosztów zmniejszenia piersi kobietom, które spełniają określone kryteria.

W jednym z badań naukowcy przeanalizowali doświadczenia szpitali z preautoryzacją ubezpieczeniową dla mammaplastyki redukcyjnej. Zidentyfikowali wspólne przyczyny odmowy i różnice między ubezpieczycielami. Stwierdzili, że około 28% pacjentek otrzymało odmowę pokrycia kosztów. Spośród nich 18 procent odwołało się, a 13 z nich wygrało.

Chociaż wskaźniki odmów preautoryzacji stale rosną, nadal są wysokie. Proces odwoływania się może zwiększyć szanse na uzyskanie pokrycia. Jednak pacjenci często poddają się po wielokrotnych odwołaniach. Pomimo wysokiego wskaźnika sukcesu redukcji piersi, firmy ubezpieczeniowe nie są przychylne cierpiącym kobietom, które poddają się temu zabiegowi. Zarabiają więcej pieniędzy, gdy procedury są odrzucane.

Przed poddaniem się operacji skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem zdrowotnym i omów z nim procedury. Dowiedz się, jakie są ich wymagania i jakich dowodów wymagają. Większość ubezpieczycieli będzie wymagać historii medycznej i diagnozy, aby zatwierdzić procedurę. Czasami może być konieczne pokazanie dowodu na leczenie niechirurgiczne, takie jak utrata wagi lub terapia fizyczna. Należy również udowodnić, że masz objawy przez sześć miesięcy lub więcej. Może być również konieczne przedstawienie dowodu na istnienie infekcji w skórze.

Jeśli rozważasz zmniejszenie piersi, ponieważ doświadczyłaś bolesnych objawów z powodu rozmiaru swoich piersi, Twój ubezpieczyciel może być bardziej pobłażliwy. Zmniejszenie piersi może złagodzić dyskomfort związany z bólem szyi i ramion, a także wyeliminować bóle pleców i karku. Dodatkowo, może usunąć wysypki skórne i wyeliminować rowki spowodowane przez ramiączka stanika. Pokrycie ubezpieczeniowe dla tej procedury będzie zależeć od nasilenia objawów i długości czasu trwania objawów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *