20 kwietnia, 2024
Jak podnieść włosy u nasady Kilka wskazówek

Jak podnieść włosy u nasady Kilka wskazówek

Jeśli zawsze zastanawiałaś się jak sprawić, by Twoje włosy wydawały się pełniejsze u nasady, jest kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc. Wałki na rzepy to świetny sposób na nadanie włosom objętości u nasady. Po założeniu wałków, spryskaj włosy lakierem, by nadać im objętość. Dłuższe warstwy tworzą ruch i wymiar, oszukując oko, że fryzura jest pełniejsza – fragment ten został zaczerpnięty od specjalistów strony beautyglass.pl.

Tapirowanie

Aby uzyskać fryzurę, która oprze się grawitacji, utapiruj ją. Aby ułatwić tapirowanie, użyj szczotki łopatkowej. Ułatwi to nieco pracę i zapobiegnie wymykaniu się fryzury. Przed tapirowaniem, użyj odżywki bez spłukiwania, aby rozdzielić strukturę włosów i nadać im miękkość. Aby jeszcze bardziej unieść włosy, użyj sprayu zwiększającego objętość lub szczotki.

Zacznij od końcówek włosów i kieruj się w stronę skóry głowy. Po wykonaniu sekcji, zakończ ją lakierem dodającym objętości, aby utrwalić fryzurę i dodać jej sprężystości. Niektórzy uważają, że tapirowanie jest szkodliwą techniką zwiększania objętości włosów, ale w rzeczywistości jest to bardzo skuteczny sposób na uzyskanie dużej objętości i utrwalenie fryzury. Upewnij się jednak, że tapirowanie jest prawidłowe, aby nie uszkodzić włosów.

Wałki na rzepy

Jednym ze sposobów na uniesienie włosów jest użycie wałków na rzepy. Te niewielkie wałki do podnoszenia włosów sprawdzają się w przypadku wszystkich rodzajów włosów. Są skuteczne na wilgotnych lub półsuchych włosach i sprawdzają się w kształtowaniu loków i fal. Aby w pełni wykorzystać możliwości tych wałków, przed ich użyciem nałóż na włosy balsam lub spray utrwalający. Produkty te utrwalą Twoją fryzurę przez cały dzień.

Aby używać wałków na rzepy, umyj włosy przed nałożeniem ich na odrosty. Nadmierne mycie włosów może spowodować, że staną się one suche i łamliwe, przez co nie będą w stanie utrzymać się na wałkach. Następnie owiń włosy wokół wałka od nasady aż po końce, skupiając się na kręceniu włosów w dół w kierunku skóry głowy. Następnie lekko spryskaj włosy lakierem, aby utrwalić kształt wałka.

Ciepło od skóry głowy

Włosy łatwiej unieść u nasady, gdy są rozgrzane od skóry głowy. Ciepło od skóry głowy działa jak katalizator unoszący naturalne włosy, co jest powodem, że pierwsze pół centymetra włosów jest jaśniejsze niż reszta. Profesjonalni koloryści używają terminu „hot roots” do opisania włosów, które są wyraźnie cieplejsze u nasady niż reszta włosów. Efekt ten jest naturalny, gdyż korzenie włosów są naturalnie ciemniejsze i cieplejsze niż reszta.

Aby nadać włosom objętość u nasady, użyj produktu zwiększającego objętość lub pozostaw włosy wilgotne. Możesz również użyć produktu na bazie keratyny, by stworzyć rzeczywistą objętość. Jeżeli Twoje włosy od dłuższego czasu są płaskie lub wiotkie, wypróbuj produkt zwiększający objętość u nasady. Doda on włosom natychmiastowej sprężystości. Ciepło wydzielane przez skórę głowy może również pomóc w podniesieniu włosów w dniu, w którym nie są one poddawane zabiegom pielęgnacyjnym.

Color

Aby uzyskać naturalne uniesienie i wysokość włosów, nałóż na osuszone ręcznikiem włosy serum zwiększające objętość. Serum należy wcierać pod każdą sekcję włosów, a nie na ich powierzchnię. Jest to najskuteczniejszy sposób na uzyskanie naturalnej objętości i uniesienia u nasady włosów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nakładaj serum kilka razy w tygodniu, a następnie umyj włosy jak zwykle. Powtarzaj co trzy tygodnie, aby utrzymać efekt. Nie zapomnij o zastosowaniu lakieru do włosów po każdym myciu.

Aby uzyskać pełny, kręcony wygląd, podnieś włosy u nasady. Możesz również użyć klipsów u nasady. Pozostaw je aż do wyschnięcia włosów. Ta technika pomoże utrzymać włosy uniesione i nie będą one przylegać do głowy. Oto kilka wskazówek, jak osiągnąć taki wygląd:

TRESemme Volume Thickening Spray

TRESemme Volume Thickening Spray to lekki produkt do stylizacji, który dodaje włosom objętości. Technologia ukierunkowanego rozpylania umożliwia skupienie formuły bezpośrednio u nasady włosów, aby maksymalnie je unieść i nadać im objętości. Produkt jest łatwy do zastosowania zarówno na mokrych, jak i suchych włosach i zapewnia natychmiastową lekką objętość. Produkt ten może być stosowany do każdego rodzaju włosów, więc nie musisz się martwić o uszkodzenie swoich naturalnych włosów.

Mgiełkę dodającą objętości znajdziesz w sklepach Target lub Walmart za 6$. Nałóż ją na wilgotne włosy i wmasuj w skórę głowy i końcówki, aby nadać im objętość od nasady aż po same końce. Można ją stosować z każdym produktem do stylizacji, aby jeszcze bardziej zwiększyć objętość. Sprawdza się również w połączeniu z żelami i pomadami. Spróbuj użyć TRESemme Make Waves Shaping Gel Cream przed kręceniem loków i fal, aby nadać włosom lekki wygląd.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *