23 lutego, 2024
Jak sprawić, by moje włosy wyglądały na błyszczące?

Jak sprawić, by moje włosy wyglądały na błyszczące?

Pewnie zastanawiałaś się jak ułożyć włosy, które są tłuste i przetłuszczone. Oto kilka prostych rad, które pozwolą Ci uniknąć tego problemu. Unikaj nakładania odżywki na włosy u nasady. Szczotkuj włosy rzadziej i nie szczotkuj ich, gdy są tłuste. A jeśli już musisz rozczesać włosy, natapiruj je, aby usunąć nadmiar oleju. Zanim jednak to zrobisz, pamiętaj, by najpierw wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z beautifulskin.com.pl

Unikaj tłustych produktów do stylizacji

Wiele produktów do stylizacji może nadać włosom połysk, utrwalić je i sprawić, że będą wyglądały świeżo, ale jednocześnie osadzają się one na włosach i skórze głowy. Aby uniknąć przetłuszczania się włosów, unikaj produktów zawierających silikon lub olej. Używaj produktów do stylizacji, które są lekkie i nietłuste, zamiast produktów, które mogą obciążać włosy. Niezależnie od tego, czy układasz włosy do pracy czy do zabawy, powinnaś unikać produktów, które sprawiają, że włosy wyglądają na tłuste i stosować lekkie produkty do stylizacji.

Spróbuj użyć lekkiej pomady lub suchego szamponu zamiast ciężkiej odżywki. Dzięki nim Twoje włosy będą czyste i świeże między kolejnymi myciami, a także nabiorą objętości. Unikaj dotykania włosów podczas stylizacji, ponieważ pozostałości oleju na dłoniach mogą zostać przeniesione na włosy. Ponadto, dotykanie włosów stymuluje dodatkową produkcję oleju. Aby uniknąć przetłuszczania się włosów, stosuj suchy szampon między myciami i używaj mniej produktów do stylizacji.

Unikaj nakładania odżywki u nasady włosów

Jeśli masz przetłuszczające się włosy, może nie być potrzeby nakładania odżywki na całej długości. Zamiast tego nakładaj odżywkę na dolną połowę pasm. W ten sposób nie sprawisz, że Twoje odrosty będą wyglądać na tłuste i obciążą włosy. Powinnaś też nakładać odżywkę tylko na długości i końce, jeśli masz suche włosy. Jeśli jednak nakładasz odżywkę na włosy przetłuszczające się, możesz całkowicie zrezygnować z tego kroku.

Choć nakładanie odżywki na skórę głowy nie szkodzi włosom, sprawia, że wyglądają one na płaskie i wiotkie. Choć nakładanie odżywki na skórę głowy nie jest szkodliwe, może powodować gromadzenie się jej w mieszkach włosowych, co utrudnia zdrowy wzrost włosów. Może to być głównym źródłem przetłuszczania się włosów, więc unikanie tego błędu zapewni Twoim włosom objętość i piękno.

Unikaj szczotkowania włosów

Nadmierne szczotkowanie może powodować przetłuszczanie się włosów. Szczotkowanie stymuluje skórę głowy do produkcji oleju, przez co włosy wyglądają na tłuste. Unikaj zbyt częstego szczotkowania włosów i staraj się rozczesywać końcówki. Podobnie, szczotkowanie włosów może powodować gromadzenie się produktów do stylizacji, kurzu i innych szkodliwych substancji. Unikaj tego, regularnie czyszcząc szczotkę.

Przetłuszczanie się włosów to norma i jest to dla nich zdrowe. Sebum, czyli olejek do włosów, jest produkowany przez gruczoły łojowe na skórze głowy. Zbyt mała ilość sebum może sprawić, że włosy będą suche, a zbyt duża – że będą się przetłuszczać. Jednakże, tłuste włosy mogą powodować dyskomfort, a nawet łupież i inne problemy skóry głowy. Na szczęście istnieją sposoby, by zminimalizować ilość sebum na włosach.

Tapiruj włosy, by pozbyć się tłustych włosów

Podczas gdy tłuste włosy mogą być uciążliwe, mogą również prowadzić do poważnych problemów ze skórą głowy, takich jak łojotokowe zapalenie skóry i grzybica łupieżu. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka prostych rozwiązań na pozbycie się tłuszczu i oleju. Te zabiegi mogą pozostawić Twoje włosy lśniące i świeże, nie pozbawiając ich jednocześnie naturalnych olejków. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, natapiruj włosy po ich umyciu.

Suchy szampon może być świetnym rozwiązaniem dla włosów tłustych, ponieważ pomoże Ci wydłużyć czas między kolejnymi myciami i doda Twoim włosom objętości i tekstury. Rozpyl suchy szampon u nasady włosów i po minucie wyczesz. Innym świetnym rozwiązaniem jest puder dla dzieci, który ma wiele zastosowań. Aby dodać włosom objętości bez mycia, posyp odrobinę pudru dziecięcego wzdłuż linii przedziałka i delikatnie wetrzyj go we włosy, aby wyeliminować tłuste plamy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *