23 maja, 2024
Jak kręcić włosy przez noc?

Jak kręcić włosy przez noc?

W zależności od grubości włosów, może być konieczne związanie wielu sekcji w osobnych skarpetkach. Liczba odcinków, które musisz związać każdą skarpetką będzie zależała od kształtu loków, które chcesz uzyskać. Eksperymentuj z liczbą sekcji, które każda skarpeta może pomieścić. W końcu nie będziesz chciała związać wszystkich włosów w jednej sekcji!

Metoda bantu

Dzięki tej metodzie stylizacji włosów możesz uzyskać soczyście wyglądające węzły bantu – ta myśl pochodzi od autora strony pieknahelena.com.pl. Ponieważ do jej wykonania nie używa się ciepła, możesz ją wykonać nawet jeśli masz krótkie lub długie włosy. Pierwszym krokiem jest rozplątanie włosów i podzielenie ich na mniejsze sekcje. Następnie, owiń każdą z nich satynowym szalikiem, aby uchronić je przed zniszczeniem. Na koniec, skręć włosy w przeciwnym kierunku, tak aby węzeł bantu pozostał na swoim miejscu.

Najpierw podziel włosy na sekcje. Użyj grzebienia z grzechotką do tworzenia sekcji. Jeżeli masz dużo włosów, możesz użyć grzebienia z grzechotką, by podzielić je na mniejsze sekcje. Pamiętaj, że gdy włosy są rozpuszczone, wyciągnięte partie będą mniej widoczne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj sekcji o szerokości około jednego cala. Podobnie, dłuższe włosy powinny być podzielone na trzy do czterech cali.

Węzły Bantu odsłaniają dużą część skóry głowy. Powinnaś używać delikatnego szamponu bez siarczanów. Zapobiegnie to przetłuszczaniu się włosów przez noc. Przed pójściem spać możesz zastosować odżywkę PLAYA Monoi Milk Leave-In. Odżywka ta zapobiegnie łamaniu się włosów podczas snu. Następnego dnia rano możesz umyć i ułożyć włosy przy użyciu tego samego szamponu.

Zacznij od skręcenia małego odcinka włosów. Włosy zaczną układać się w bantu twist, gdy będziesz je dalej skręcać. Gdy będziesz zadowolona z wyglądu, przypnij włosy spinką lub wsuwką, aby utrzymać węzeł bantu. Możesz użyć lekkiego olejku na dłonie, aby zapobiec nadmiernemu puszeniu się włosów. Dobrze sprawdza się olej kokosowy i oliwa z oliwek. Olejek arganowy dodaje włosom blasku i chroni je przed wysuszeniem.

Węzły Bantu to fryzura ochronna, która tworzy loki bez użycia ciepła. Aby chronić włosy, owiń je jedwabną chustą lub turbanem. Bawełniane poszewki na poduszki mogą powodować puszenie się włosów, ale jedwabny szal pomoże to zminimalizować. Następnie przeczesz włosy palcami, aby odsłonić wspaniałe pierścienie, spryskaj je lakierem i gotowe.

Węzły Bantu są piękne i można je nosić, by nadać im wyrazu. Chronią naturalne włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją na ciepło i nadają włosom bardziej zdefiniowany wzór loków. Są nawet łatwiejsze do usunięcia, więc możesz je zdjąć następnego dnia, aby odsłonić oszałamiające loki. Jeśli nie jesteś pewna, zawsze możesz poćwiczyć węzły Bantu, aż będziesz zadowolona z rezultatów.

Aby rozpocząć tę metodę, umyj włosy poprzedniego wieczoru. W ten sposób zaoszczędzisz czas następnego dnia. Pamiętaj o użyciu żelu do stylizacji lub balsamu utrwalającego. Pracuj nad każdą sekcją wilgotnych włosów. Pamiętaj o pozostawieniu odpowiedniej ilości wilgoci, aby loki mogły się ułożyć. Jeśli rano, gdy je wyjmiesz, nie będą całkowicie suche, cały proces się nie powiedzie. Rozczesz dokładnie włosy, aby usunąć wszelkie splątania i ułatwić ich układanie.

Możesz również kręcić włosy bez użycia ciepła. Upewnij się tylko, że słomki są zabezpieczone gumką lub spinką. Po zakończeniu pracy, możesz zdjąć słomki i rozpocząć stylizację. Węzeł Bantu to fryzura ochronna dla włosów naturalnych. To świetny sposób na stworzenie trwałych, lśniących loków. I hej, jest to również całkowicie zdrowe!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *