16 czerwca, 2024
Jak pielęgnować włosy po kreatynowym prostowaniu włosów?

Jak pielęgnować włosy po kreatynowym prostowaniu włosów?

Jak pielęgnować włosy po kreatynowym prostowaniu włosów? Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać! Przez trzy dni po zabiegu należy nosić włosy rozpuszczone. Nie należy upinać włosów, ani nosić ich w kucyku lub ciasnym koku. Fryzjer może udzielić Ci wskazówek jak dbać o włosy poddane zabiegowi keratynowemu.

keratyna

Popularna metoda prostowania włosów polega na keratynizacji, która uszczelnia keratynę znajdującą się już we włosach. Wysoka temperatura uszczelnia tę warstwę ochronną, tworząc mocną otoczkę, która chroni Twoje włosy przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi i utrzymuje ich gładki wygląd. Specjalne substancje dodane do składu nadają włosom lśniący, jedwabisty wygląd. Zabieg keratynowy trwa zwykle od trzech do czterech miesięcy.

Jeśli zamierzasz spać płasko na plecach lub nosić satynową lub jedwabną poszewkę, będziesz musiała chronić włosy przed zagnieceniami i puszeniem się przez co najmniej trzy dni po zabiegu. Spanie na plecach lub spłaszczanie włosów przez dłuższy czas również zniszczy rezultaty zabiegu. Kiedy włosy są już proste i lśniące, ważne jest, aby szczotkować je co najmniej dwa razy w tygodniu.

W przypadku naturalnej kuracji keratynowej należy unikać stosowania ostrych detergentów i szamponów, ponieważ pozbawią one włosy keratyny. Po trzech do pięciu miesięcy zabieg zacznie się zużywać, dlatego należy dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji dotyczących pielęgnacji. Unikaj szamponów i odżywek zawierających siarczany. Zamiast tego wybierz szampon, który nie zawiera chlorku sodu – podany fragment jest dziełem zespołu redakcyjnego portalu pieknopolski.pl.

Po zabiegu keratynowym należy dwukrotnie umyć włosy. Użyj szamponu oczyszczającego, aby upewnić się, że włosy są czyste i gotowe do przyjęcia produktu. Po umyciu i wysuszeniu włosów, nałóż roztwór keratynowy. Jest to rozwiązanie tymczasowe i będzie odczuwalne na skórze głowy jako nieco podrażnione. Zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do czterech godzin.

Aby utrzymać zabieg keratynowy, ważne jest, aby unikać pływania przez co najmniej cztery dni. Jeśli będziesz pływać, pamiętaj o założeniu czepka kąpielowego. Chlor może wypłukiwać keratynę z włosów, dlatego pamiętaj o umyciu włosów w świeżej wodzie w ciągu 4-5 minut. Możesz też uniknąć pływania w chlorowanej wodzie, stosując specjalną odżywkę przed pływaniem.

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Po zabiegu keratynowego prostowania włosów należy odpowiednio je pielęgnować. Przestrzeganie pewnych procedur pielęgnacyjnych po zabiegu może pomóc w tym, że będzie on trwał dłużej i zachowa swoją gładką teksturę. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń stylisty dotyczących stosowania produktów do włosów, a także unikania niektórych fryzur. Oto kilka wskazówek, jak dbać o proste włosy po keratynowym prostowaniu:

Przed wzięciem prysznica upewnij się, że używasz szamponu bez siarczanów i chloru, aby zapobiec wymywaniu keratyny. Użyj również olejku kokosowego lub arganowego, aby dodać wilgoci swoim włosom, jeśli mają skłonność do puszenia się. Zalecane jest branie prysznica co najmniej 2 do 3 razy w tygodniu, ale staraj się unikać chlorowanej wody tak bardzo jak to możliwe.

Po zabiegu keratynowym ważne jest, aby chronić wyprostowane włosy przed zagnieceniami. Staraj się spać z włosami leżącymi płasko. W ciągu pierwszych kilku dni unikaj spania w czapce lub czepku do spania, ponieważ powodują one zagniecenia. Po pierwszych trzech dniach możesz ułożyć włosy w kok, ale unikaj wszelkich wgnieceń i fal. Gdy włosy będą miały czas na regenerację, można je upiąć miękką opaską.

Zabieg keratynowego prostowania zwiększy długość Twoich włosów o około 40% do 60%. Według Henri Borday, edukatora korporacyjnego Global Keratin, technika ta trwa około trzech do czterech dni. Należy jednak pamiętać o pewnych potencjalnych skutkach ubocznych tego zabiegu i upewnić się, że przestrzegasz tych wytycznych przed poddaniem się zabiegowi. Zabieg ten jest inwestycją w Twoje włosy i powinien trwać co najmniej trzy do czterech tygodni.

Jeśli zdecydujesz się na zabieg keratynowy, musisz być świadoma, że istnieje ryzyko nagromadzenia się formaldehydu. Substancja ta jest powszechnie stosowana w produktach gospodarstwa domowego i materiałach budowlanych, a nawet została uwolniona do wody. Podczas gdy był to problem bezpieczeństwa, nadal był to problem dla pracowników salonów. Aby zminimalizować ryzyko narażenia, wiele marek kosmetyków do włosów oferuje obecnie zabiegi bez formaldehydu. Produkty te są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczniejsze niż formaldehyd.

Pielęgnacja włosów poddanych zabiegowi keratynowemu

Prostowanie włosów poddanych zabiegowi keratynowemu polega na nałożeniu na włosy produktu na bazie keratyny i ułożeniu ich za pomocą prostownicy. Czas trwania zabiegu zależy od długości włosów i wybranej przez Ciebie metody aplikacji. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją pielęgnacji włosów poddanych zabiegowi keratynowemu po kreatynowym prostowaniu włosów. Należy jednak pamiętać, że zabiegi na włosy mogą pozostawić uczucie przetłuszczania się i zniszczenia włosów.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, kluczowe jest skonsultowanie się z profesjonalnym fryzjerem i zadawanie pytań dotyczących konkretnego rodzaju włosów, ich długości i treski. Zabieg keratynowy może skrócić czas suszenia włosów o 40% do 60%. Eliminuje on również puszenie się włosów i inne problemy związane z ich układaniem, co oznacza, że będziesz spędzać mniej czasu na prasowaniu włosów. Nie należy jednak myć włosów przez trzy do czterech dni po zabiegu keratynowym.

Po zabiegu ważna jest jego pielęgnacja. Włosy poddane zabiegowi keratynowemu mogą być szorstkie przez kilka pierwszych tygodni. Ale dobra wiadomość jest taka, że zabiegi keratynowe można pielęgnować w domu, stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji domowej. Pielęgnacja po zabiegu jest bardzo ważna dla Twoich włosów poddanych zabiegowi keratynowemu, aby zapewnić im jak najlepszy wygląd i samopoczucie. Odpowiednia rutyna pielęgnacyjna przedłuży skuteczność zabiegu i pomoże Ci zachować gładkie i lśniące włosy, których pożądałaś.

Po zabiegu należy odczekać co najmniej trzy dni przed myciem włosów, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia włosów poddanych zabiegowi keratynowemu. Podczas zabiegu należy unikać spania na bawełnianych poduszkach, które mogą sprawić, że włosy stracą swoją gładkość. Pocenie się również spowoduje spustoszenie w powłoce keratynowej. Jeśli masz włosy puszące się lub kołtuniące, warto zainwestować w detangler, który zapobiegnie uszkodzeniom, jakie mogą powstać w wyniku zabiegu.

Zabieg keratynowego prostowania włosów to szybka i bezproblemowa metoda wygładzania fryzury. Wzmacnia również strukturę Twoich pasm. Nie blokuje wilgoci w 100 procentach, ale rezultaty są doskonałe. I mogą utrzymywać się od trzech do sześciu miesięcy. Włosy poddane zabiegowi keratynowemu są mniej ścieralne niż tradycyjny zabieg, więc jest to doskonała opcja dla osób o niesfornych włosach.

Ochrona włosów poddanych zabiegowi keratynowemu

Jeśli myślisz o poddaniu się zabiegowi keratynowemu, być może zastanawiasz się, jak chronić włosy po jego zakończeniu. Keratyna to naturalne białko, które ma szereg korzystnych właściwości. Pomaga wzmocnić trzon włosa, redukuje puszenie się, przywraca nawilżenie i elastyczność. Jeśli chcesz osiągnąć efekt suszenia godny salonu fryzjerskiego, musisz pamiętać o ochronie włosów poddanych zabiegowi keratynowemu. Tu z pomocą przychodzą ochronne produkty do stylizacji włosów.

Po zabiegu konieczne jest, by włosy poddane zabiegowi keratynowemu były suche, co łatwiej powiedzieć niż zrobić. Należy unikać codziennego mycia włosów i zainwestować w dobry czepek pod prysznic. Stosowanie maski do włosów jest doskonałym sposobem na odżywienie świeżo wyprostowanych włosów. Pomaga również chronić przed blaknięciem koloru. W tym artykule poznamy kilka sposobów na pielęgnację włosów poddanych zabiegowi keratynowemu po sesji prostowania włosów.

Zabieg keratynowy jest powszechnie stosowany w celu uzyskania gładkiego i lśniącego wyglądu. Dodaje włosom ciała i siły i jest powszechnie znany z tego, że poprawia ich wygląd i dynamikę. Wiadomo również, że chroni włosy przed szkodliwymi elementami. Zabiegi keratynowe nie są wykonane tylko z Keratyny; zawierają także aminokwasy, które współpracują w celu odbudowy matrycy białkowej włosa. Zapobiega to również uszkodzeniom spowodowanym przez regularną stylizację i promienie UV.

Po zabiegu keratynowego prostowania włosów należy stosować szampon sformułowany z użyciem składników bez siarczanów. Szampon bez siarczanów ochroni włosy poddane zabiegowi keratynowemu przed uszkodzeniami, a wyciąg z liści rozmarynu nawilży i ukoi pasma. Po zabiegu keratynowym, ważne jest, by przez trzy dni nie trzymać włosów w wodzie, by zapobiec ich łamaniu.

Choć po zabiegu keratynowym włosy są gładsze, należy unikać kontaktu z formaldehydem. Ta substancja chemiczna została powiązana z szeregiem problemów zdrowotnych, w tym z rakiem, dlatego należy zadbać o ochronę włosów poddanych zabiegowi keratynowemu. Należy również chronić włosy poddane zabiegowi keratynowemu przed stylizacją termiczną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *