21 kwietnia, 2024
Transplantacja włosów i zabiegi uzupełniające

Transplantacja włosów i zabiegi uzupełniające

Nie każdy jest kandydatem do przeszczepu włosów i nie każdy pacjent potrzebuje zabiegu „touch-up”, aby poprawić swoje wyniki. Oto kilka oznak, że możesz być kandydatem do przeszczepu włosów. Należą do nich: przerzedzenie włosów, nierówny wygląd i utrata gęstości skóry głowy. Ponadto, należy skonsultować się z lekarzem w celu określenia optymalnego czasu operacji i ryzyka pacjenta.

Nie każdy pacjent jest kandydatem do przeszczepu włosów

Zanim umówisz się na konsultację, upewnij się, że jesteś odpowiednim kandydatem do operacji przeszczepu włosów. Niektórzy pacjenci nie są dobrymi kandydatami, ponieważ zdolność organizmu do przetwarzania znieczulenia czyni ich nieodpowiednimi. Osoby z chorobami, takimi jak choroby krwi lub cukrzyca, nie powinny poddawać się operacji przeszczepu włosów. Ponadto, pacjenci z problemami psychologicznymi, takimi jak wyrywanie włosów, muszą szukać pomocy przed poddaniem się operacji przeszczepu włosów.

Chociaż większość pacjentów pragnie jednorazowego odtworzenia włosów, nie każdy jest dobrym kandydatem. Nowoczesne techniki pozwalają chirurgom na wszczepienie nawet 4000 przeszczepów za jednym razem, jednak metody te są możliwe do zastosowania tylko u pacjentów z doskonałą strefą dawców. Przeciętny pacjent nie posiada cech dobrego dawcy i może przyjąć jedynie od 2 000 do 2 500 przeszczepów w ciągu jednego dnia.

Nie każdy jest kandydatem do procedury „touch-up” po przeszczepie włosów

Podczas gdy sam przeszczep włosów jest uważany za trwały zabieg, nie każdy skorzysta z procedury „touch-up”. Niektórzy pacjenci mogą być niezadowoleni z ostatecznych wyników zabiegu lub chirurg nie wybrał odpowiedniego kandydata – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu biznesmediapr.pl. W takich przypadkach może być konieczna procedura „touch up”. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto rozważyć przeprowadzenie zabiegu „touch up” po przeszczepie włosów.

Odpowiedni kandydat do zabiegu przeszczepu włosów nie powinien mieć chorób skóry ani innych schorzeń ogólnoustrojowych. Powinien być również w dobrym stanie psychicznym i być wolny od presji zewnętrznej. Zabieg „touch up” jest często wykonywany kilka miesięcy po przeszczepie włosów, jeśli przeszczepy się nie „przyjmują”.

Oznaki „złego” przeszczepu włosów

Chirurg, który nie przestrzega odpowiednich praktyk opieki nad pacjentem i wdraża złą technikę chirurgiczną może być odpowiedzialny za utratę włosów, problem blizny, lub inne problemy. Istnieje również ryzyko infekcji lub odrzucenia mieszków włosowych. Ryzyko to jest niewielkie, ale istnieje. Jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu linii włosów lub skóry głowy po przeszczepie, powinieneś porozmawiać z chirurgiem lub CQC, aby sprawdzić, czy inna procedura chirurgiczna może być konieczna.

Wśród najczęstszych oznak „złego” przeszczepu włosów, zła procedura chirurgiczna może skutkować widocznymi bliznami i nienaturalną linią włosów. Podczas zabiegu FUE, niedoświadczony chirurg może nadmiernie zebrać konkretny obszar skóry głowy, pozostawiając nienaturalnie wyglądającą linię włosów. Podczas zabiegu FUT, chirurg może pozostawić nieoptymalną ilość skóry dawcy, a blizna będzie widoczna nawet po odrośnięciu okolicznych włosów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *