20 kwietnia, 2024
Transplantacja włosów u kobiet - krótki opis zabiegu

Transplantacja włosów u kobiet – krótki opis zabiegu

Ten artykuł stanowi krótki opis przeszczepu włosów u kobiet, skupiając się na technice chirurgicznej znanej jako pobieranie jednostek mieszkowych u kobiet (FUE). Oferuje ona kobietom z cofającą się linią włosów i przerzedzonymi miejscami długotrwałe rozwiązanie, jest całkowicie bezbolesna i charakteryzuje się niskim wskaźnikiem zachorowalności. Ponadto ta procedura chirurgiczna nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji, a pacjenci mogą rozpocząć mycie i stosowanie szamponu i odżywki zaraz po zabiegu – część ta została przygotowana przez zespół serwisu pichaloweranczo.pl.

Pobieranie jednostek mieszkowych (FUE) to rodzaj przeszczepu włosów u kobiet

W przeszczepie włosów FUE pojedyncze przeszczepy włosów są pobierane za pomocą maleńkiego obrotowego dziurkacza. Następnie za pomocą maleńkiej igły tworzy się miejsca przeszczepu biorcy i umieszcza wyodrębnione mieszki włosowe FUE. Ta sekwencja jest powtarzana do momentu, aż cały obszar docelowy zostanie poddany zabiegowi. Na kilka dni przed zabiegiem pacjenci proszeni są o unikanie przyjmowania leków przeciwzapalnych i alkoholu. Powinni również powstrzymać się od jedzenia lub picia czegokolwiek po północy w noc poprzedzającą zabieg. Powinni również powstrzymać się od golenia lub woskowania obszaru biorczego przez co najmniej jeden tydzień.

Jest to długoterminowe rozwiązanie dla kobiet z przerzedzeniem lub cofnięciem linii włosów

Jeśli doświadczyłaś cofnięcia linii włosów lub przerzedzenia na czubku głowy, przeszczepienie mieszków włosowych u kobiet może być rozwiązaniem. Podczas zabiegu chirurg pobierze włosy z tyłu głowy i przeszczepi je w miejsce przerzedzenia. Włosy są dzielone na przeszczepy zawierające od jednego do sześciu pasm, w zależności od ich stanu. Wykwalifikowany chirurg może wykonać przeszczep włosów przy użyciu kombinacji mini i mikro przeszczepów, aby stworzyć naturalnie wyglądającą linię włosów.

Jest bezbolesny

Podczas gdy wiele dziedzin naszego życia poszło do przodu dzięki zastosowaniu technologii, przeszczep włosów pozostał w dużej mierze niezmieniony. Bezbolesne przeszczepy włosów są dziś możliwe dzięki postępowi w dziedzinie znieczulenia bezigłowego. Znieczulenie bezbolesne nie wymaga użycia igły i jest stosowane w każdej procedurze, w której skóra głowy musi być znieczulona. Procedura nie powoduje bólu po podaniu znieczulenia, ale niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort podczas procesu odrętwienia.

Ma niski wskaźnik zachorowalności

Niska śmiertelność i wysoki wskaźnik powodzenia przeszczepu włosów u kobiet wynikają z udowodnionej skuteczności i bezpieczeństwa tej techniki. Miejsce dawcze to obszar skóry głowy, w którym nie występują rozległe choroby. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo infekcji i wysoki wskaźnik zadowolenia pacjenta. Wśród zagrożeń związanych z zabiegiem należy wymienić wysoki koszt i brak objętości dawcy. Niemniej jednak, procedura jest nadal doskonałą opcją dla osób z ciężką utratą włosów.

Eliminuje nienaturalne włosy jak u lalki

W latach 70. i 80. ubiegłego wieku przeszczep włosów był sposobem na walkę z włosami jak u lalki. Chirurdzy umieszczali małe korki włosów w miejscach przerzedzenia włosów. Po kilku latach korki zaczęły wyglądać wyraźnie dziwnie, dlatego większość chirurgów decyduje się na przeszczepianie pojedynczych zdrowych włosów. Postępy w dziedzinie chirurgii przeszczepu włosów sprawiły, że rezultaty są teraz bardziej naturalne niż kiedykolwiek.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *