16 czerwca, 2024
O ile rozmiarów możliwa jest redukcja piersi?

O ile rozmiarów możliwa jest redukcja piersi?

Odpowiedź na pytanie „O ile rozmiarów możliwe jest zmniejszenie piersi?” zależy od wielu czynników. Na przykład młoda, sprawna i aktywna kobieta może chcieć osiągnąć po operacji rozmiar miseczki B. Może ona chcieć tego rozmiaru, ponieważ pasuje on do jej ramy i aktywności sportowej. Z drugiej strony, kobieta z większymi piersiami lub dużą ilością opadającej skóry może nie być dobrą kandydatką do tego zabiegu – ta część materiału jest zaczerpnięta ze strony travelon.pl.

Jeśli jesteś kandydatką do operacji zmniejszenia piersi

Zabieg zmniejszenia piersi to zabieg chirurgiczny stosowany w celu zmniejszenia rozmiaru piersi. Zabieg trwa zazwyczaj około trzech godzin, a większość pacjentek wraca do domu tego samego dnia. Obrzęk pooperacyjny i przebarwienia są powszechne, ale zanikają z czasem. Pacjentka otrzyma instrukcje jak dbać o siebie, w tym jak stosować odzież uciskową. Może również zostać poinformowana o konieczności powstrzymania się od podnoszenia ciężkich przedmiotów przez kilka dni.

Zabieg nie jest przeznaczony tylko dla starych kobiet; młode kobiety i osoby niepełnoletnie, które mają problemy z piersiami, również mogą poddać się tej procedurze. Wszyscy pacjenci są uważani za odpowiednich kandydatów, a dr Rahban wykonuje tę procedurę na pacjentach w każdym wieku i o różnych rozmiarach ciała. Procedura jest możliwa tylko wtedy, gdy pacjent jest w dobrym stanie zdrowia i jest w stanie tolerować operację.

Po zabiegu sutki mogą być zdrętwiałe przez miesiąc lub dwa, ale czucie powinno powrócić w ciągu miesiąca. Niektóre techniki chirurgiczne są lepsze od innych w utrzymaniu czucia sutków. Niektóre firmy ubezpieczeniowe pokrywają koszty tego typu operacji, jeśli pacjent ma problem medyczny. Chirurg może również pomóc pacjentowi w uzyskaniu informacji niezbędnych do ubiegania się o pokrycie kosztów ubezpieczenia. Zazwyczaj otrzymanie zgody od firmy ubezpieczeniowej trwa około miesiąca.

Operacja zmniejszenia piersi to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru tkanki i sutków w celu zmniejszenia rozmiaru piersi. Ilość usuniętej tkanki zależy od wielu czynników, w tym wagi pacjentki, rozmiaru miseczki i celów estetycznych. Większość pacjentek zmniejsza się o jeden do dwóch rozmiarów miseczki. Podczas zabiegu chirurg usuwa nadmiar tkanki piersi i przesuwa sutki do góry. Po zabiegu na piersiach pozostanie kilka niewielkich blizn. Blizny zwykle znikają po około roku.

Operacja zmniejszenia piersi wykonywana jest techniką odwróconego T. W tej technice chirurg wykonuje dwa nacięcia: jedno u podstawy otoczki i jedno w fałdzie podramiennym. Tłuszcz i tkanka gruczołowa pod otoczką jest usuwana, a skóra wokół otoczki jest łączona za pomocą zewnętrznych i rozpuszczalnych szwów. W niektórych przypadkach w jednej z piersi może zostać umieszczony dren chirurgiczny w celu usunięcia płynu w czasie gojenia się tkanki.

Dostępne procedury

Istnieje kilka procedur pozwalających na zmniejszenie rozmiaru piersi. Nacięcia są wykonywane wzdłuż wcześniej zaznaczonych linii i usuwany jest nadmiar skóry i tłuszczu. Następnie otoczka i brodawka sutkowa są podnoszone do nowej pozycji. Do zamknięcia nacięć stosowane są szwy zewnętrzne i wewnętrzne. W każdej piersi może zostać umieszczony dren chirurgiczny, aby usunąć nadmiar płynu po zabiegu.

Po zmniejszeniu piersi pacjentki powinny unikać forsownej aktywności fizycznej i podnoszenia ciężarów przez kilka tygodni. Ponadto obrzęk i przebarwienia są normalne i ustąpią z czasem. Szwy zewnętrzne są zwykle usuwane po jednym do dwóch tygodni. Pacjenci są często zobowiązani do noszenia odzieży uciskowej i powinni unikać spania na brzuchu przez tydzień lub dwa. Zazwyczaj przepisywane są również leki przeciwbólowe.

Techniki stosowane do zmniejszania piersi są bardzo zróżnicowane. To, którą wybierzesz, zależy od kształtu Twojego ciała i ilości tkanki, którą chcesz usunąć. Należy również wziąć pod uwagę, czy planujesz karmić piersią w przyszłości. Zazwyczaj operacja zmniejszenia piersi wiąże się z trzema nacięciami: pierwsze z nich okrąża otoczkę. Drugie przebiega wzdłuż fałdy pod sutkiem. Trzecie podąża za naturalną krzywizną piersi.

Liposukcja jest kolejną metodą chirurgiczną. Zabieg ten usuwa tłuszcz z leżącej pod nim tkanki i napina skórę. Jest najlepszy dla pacjentów z małymi lub umiarkowanymi piersiami. Może również usunąć nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z obszaru klatki piersiowej. Chirurg może również przesunąć otoczkę i brodawkę sutkową do wyższej pozycji.

Operacja zmniejszenia piersi jest powszechnym zabiegiem ambulatoryjnym i może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Chirurg kosmetyczny usunie nadmiar tkanki i tłuszczu w okolicy piersi i zmieni położenie brodawki sutkowej na lepszą. Następnie nacięcia zostaną zamknięte. Po zabiegu pozostaniesz ze znacznie mniejszą piersią.

Ogólnie rzecz biorąc, operacja zmniejszenia piersi trwa od dwóch do trzech godzin i wymaga jednej lub dwóch nocy w szpitalu. Większość kobiet poddających się temu zabiegowi jest zadowolona z jego wyników. Istnieje wiele możliwości chirurgicznego zmniejszenia piersi i przed podjęciem ostatecznej decyzji należy omówić je z chirurgiem.

Ograniczenia operacji zmniejszenia piersi

Chociaż operacja zmniejszenia piersi może nadać pacjentkom lepszy kształt i zwiększyć ich pewność siebie, istnieją pewne ograniczenia. Zabieg może pozostawić widoczne blizny, może skutkować lekko niedopasowanymi piersiami i może pozostawić nierówne sutki. Blizny mogą zanikać nawet do 18 miesięcy. Jeśli planujesz karmić piersią po zabiegu, powinnaś wcześniej omówić to ze swoim chirurgiem.

Pacjentki, które chcą poddać się operacji zmniejszenia piersi, powinny być w dobrym stanie fizycznym i psychicznym. Nie powinny mieć żadnych aktywnych chorób lub poważnych wcześniej istniejących warunków medycznych. Dodatkowo nie powinny palić papierosów, gdyż może to zakłócić gojenie się ran. Niektórzy chirurdzy nie akceptują pacjentów, którzy palą po operacji, ponieważ może to spowodować infekcje i komplikacje. Zespół opiekuńczy przekaże Ci konkretne wytyczne dotyczące pokarmów i napojów, których powinnaś unikać po zabiegu. Chociaż operacja zmniejszenia piersi może zmniejszyć rozmiar otoczki, nie eliminuje ona ryzyka wystąpienia raka piersi. Ważne jest, aby przed zabiegiem schudnąć, aby zminimalizować ryzyko rozwoju raka piersi.

Operacja zmniejszenia piersi jest zabiegiem inwazyjnym, który polega na wykonaniu małych nacięć na skórze. Chirurg usunie wtedy nadmiar tkanki piersi, tłuszczu i skóry, aby piersi stały się mniejsze i jędrniejsze. Procedura ta jest często zalecana dla kobiet z dużymi, bolesnymi piersiami. Ponadto, może pomóc kobietom przezwyciężyć emocjonalny stres, który wiąże się z dużymi piersiami i poprawić ich ogólną jakość życia.

Procedura jest najczęściej wykonywana przez chirurgów plastycznych jako estetyczny sposób poprawy wyglądu i pewności siebie pacjentki. Opisano wiele różnych podejść do operacji zmniejszenia piersi. Każde z nich ma swoje ograniczenia, w tym rodzaj blizn, umiejscowienie sutków i ilość tkanki piersi, która jest usuwana. Istnieje jednak kilka powikłań związanych z procedurą i jej wynikami.

Zmniejszenie piersi jest poważną operacją, dlatego ważne jest, aby zaplanować wystarczająco dużo czasu na rekonwalescencję. Zazwyczaj pacjentka zostaje wypisana do domu tego samego dnia po zabiegu, ale może być konieczne pozostanie w domu przez kilka dni lub nawet tydzień. Ponadto, może być wymagane noszenie odzieży uciskowej, unikanie podnoszenia ciężarów i unikanie spania na plecach. Otrzymają również leki przeciwbólowe, które pomogą im poradzić sobie z dyskomfortem.

Wyniki operacji zmniejszenia piersi

Jedną z korzyści wynikających z operacji zmniejszenia piersi jest zmniejszenie ich rozmiaru. Zbyt duże piersi nie tylko wyglądają nienaturalnie, ale mogą również powodować ból i dyskomfort. Ponadto, te duże piersi mogą wpływać na zdolność osoby do poruszania się i uczestniczenia w aktywności fizycznej. W niektórych przypadkach mogą one powodować ból pleców i szyi. Ponadto, mogą one powodować wysypki i otarcia. W zależności od wielkości i kształtu piersi, chirurg może zalecić inny rodzaj operacji.

Wyniki operacji zmniejszenia piersi mogą być dramatyczne. Na przykład, operacja może zwiększyć komfort dla kobiet, które cierpią z powodu pleców i ogólnego dyskomfortu spowodowanego dużymi piersiami. Dzieje się tak dlatego, że dodatkowa tkanka wokół klatki piersiowej może powodować bóle. Operacja zmniejszenia piersi może złagodzić te problemy, a wiele pacjentek zgłasza radykalną poprawę ogólnego komfortu i jakości życia.

Większość pacjentek może wrócić do normalnych zajęć kilka dni po operacji. W pierwszym tygodniu po operacji możesz otrzymać lek przeciwbólowy na receptę, aby opanować ból i dyskomfort. Jest to jednak przejściowe i minie. Czas rekonwalescencji zależy od rodzaju przeprowadzonej operacji zmniejszenia piersi.

Po operacji zmniejszenia piersi czas rekonwalescencji może trwać od jednego do dwóch tygodni. Zależy to od rozległości operacji i szybkości naturalnego gojenia się organizmu. Niektóre pacjentki mogą chodzić już tego samego dnia po operacji. Jednak przez pierwsze dwa tygodnie nie należy wykonywać forsownych czynności. Ponadto należy pamiętać o dokładnym przestrzeganiu zaleceń dr Hutchinsona. Po powrocie do zdrowia po operacji powinnaś regularnie odwiedzać lekarza, aby upewnić się, że Twoje piersi goją się prawidłowo.

Chociaż operacja zmniejszenia piersi może dać długotrwałe rezultaty, powinnaś cieszyć się dobrym zdrowiem, aby być dobrą kandydatką. Jeśli jesteś palaczką, powinnaś rzucić palenie przed zabiegiem. Zapytaj o to swojego chirurga podczas pierwszej wizyty. Wyniki będą satysfakcjonujące i zwiększą Twoją pewność siebie.

Operacja może trwać od dwóch do czterech godzin, a jej efektem będzie mniejszy, bardziej naturalny kształt. Lekarz wykona nacięcie w fałdzie pomiędzy piersią a brodawką sutkową i usunie nadmiar tłuszczu oraz tkanki gruczołowej. Chirurg może również zmienić położenie sutka, aby był bardziej proporcjonalny do rozmiaru piersi. Następnie nacięcia zostaną zamknięte małymi szwami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *