Jeśli szukasz lekarza, który wykona przeszczep włosów, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule omówiono procedurę, objawy przeszczepu włosów i opiekę po przeszczepie. W artykule omówiono również znaczenie zdrowego miejsca dawcy. Jeśli rozważasz przeszczep włosów, ważne jest, aby rozważyć swoje zdrowie i historię medyczną przed poddaniem się operacji. Zdrowe miejsce dawcy to takie, w którym włosy mogą odrosnąć.
Z miejsca dawcy
Podczas przeszczepu włosów chirurdzy pobierają mieszki włosowe z miejsca dawcy i umieszczają je w miejscu biorcy. Włosy mogą odrastać tylko w miejscach, gdzie mieszki włosowe nie zostały całkowicie usunięte. Podczas procesu przeszczepu włosów, miejsce dawcy stanie się ledwo zauważalną linią nacięcia. Włosy będą odrastać powoli i naturalnie z czasem. Jednakże, w ciągu pierwszych kilku miesięcy po zabiegu, można doświadczyć pewnego stopnia swędzenia, co jest normalne.
Miejsca dawcze muszą być grube i mieć co najmniej 50-80 mieszków włosowych na centymetr kwadratowy. Preferowane są włosy grube, kręcone lub faliste, ponieważ zapewniają one lepsze pokrycie łysiny. Przed rozpoczęciem zabiegu miejsce dawcy jest dokładnie sprawdzane pod kątem gęstości i grubości włosów. W miejscu dawczym nie powinno być żadnych widocznych blizn ani otwartych miejsc.
Odpowiedni kandydaci do przeszczepu włosów
Osoby, które cierpią z powodu utraty włosów mogą być dobrym kandydatem do przeszczepu włosów. Nie każdy jednak spełnia kryteria. Aby być dobrym kandydatem, trzeba się zdrowo odżywiać, mieć regularną aktywność fizyczną i nie mieć problemów zdrowotnych. Należy również zachować dobry ogólny stan zdrowia. Powinieneś być wolny od wszelkich warunków medycznych, które mogą wpłynąć na sukces przeszczepu włosów. Ponadto, ważne jest, aby trzymać się z dala od sytuacji stresowych.
Podczas gdy ważne jest, aby być w dobrym stanie zdrowia, osoba, która straciła wszystkie włosy prawdopodobnie nie będzie dobrym kandydatem. Chirurg specjalizujący się w przeszczepie włosów oceni stan zdrowia i określi, czy jesteś odpowiednim kandydatem. Twój cel w uzyskaniu przeszczepu włosów powinien mieścić się w Twoim przedziale wiekowym. Operacja przeszczepu włosów jest rozległym i zaangażowanym zabiegiem i powinna być wykonywana tylko przez osoby o dobrym zdrowiu fizycznym. Dobry kandydat musi mieć wypadające włosy, które nie uszkodziły wszystkich mieszków włosowych.
Objawy przeszczepu włosów
Jednym z najczęstszych skutków ubocznych operacji przeszczepu włosów jest utrata włosów wokół miejsca dawcy. Zaczynają one wypadać dwa do trzech tygodni po operacji, ale zwykle zaczynają ponownie odrastać po sześciu miesiącach. Pełne rezultaty powinny być widoczne po ośmiu do dwunastu miesięcy od zabiegu. Niektórzy lekarze przepisują również leki, takie jak minoksydyl (Rogaine) lub finasteryd (Propecia), aby zapobiec dalszej utracie włosów. Większość z tych efektów ubocznych jest niewielka i ustępuje w ciągu kilku tygodni. Niektóre osoby wymagają jednak zabiegu uzupełniającego, aby naprawić wyłysiałe miejsce po zabiegu.
Po zabiegu skóra głowy może być nieco obolała przez kilka dni. Zostaną podane leki przeciwbólowe, a chirurg może dać Państwu sól fizjologiczną w sprayu do stosowania na skórę głowy. Przez co najmniej miesiąc po zabiegu należy unikać intensywnych ćwiczeń. W tym czasie należy podnieść głowę, aby uniknąć bliznowacenia. Ogólnie rzecz biorąc, można powrócić do normalnych czynności w ciągu dwóch do pięciu dni po zabiegu.
Opieka po przeszczepie włosów
Opieka po przeszczepie włosów jest niezbędna dla uzyskania optymalnego wyniku. Pacjenci muszą przestrzegać konkretnych wskazówek po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko powikłań. Obejmuje to przestrzeganie wszystkich instrukcji dotyczących szamponu i ekspozycji na słońce. Pacjenci powinni również stosować się do wszelkich instrukcji pooperacyjnych, w tym unikanie korzystania z gorącej lub zimnej wody lub nadmiernego pocenia się. Opieka po przeszczepie włosów jest zazwyczaj w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Oto kilka najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać.
Po zabiegu transplantacji ważne jest, aby stosować sterylny szampon i odżywkę do obszarów dawcy i biorcy. Po 10 dniach płatki mogą zacząć odpadać. Po zabiegu można użyć specjalnego kremu, który zapobiega nawrotom płatków. Nakładaj go delikatnie opuszkami palców. Spłucz czystą wodą. Możesz również użyć łagodnego szamponu do oczyszczenia obszaru dawcy. Pamiętaj, aby dokładnie i delikatnie osuszyć go miękkimi ręcznikami papierowymi.
Podobne tematy