16 czerwca, 2024
Jak suszyć włosy z dyfuzorem

Jak suszyć włosy z dyfuzorem

Dyfuzor to popularne narzędzie do suszenia włosów, które wytwarza efekt niskiego ciśnienia, przypominający wentylator. Nie bez powodu wiele vlogerek przysięga na niego. Może on przyspieszyć proces suszenia, zmniejszyć puszenie się włosów, a nawet zwiększyć ich objętość. Oto kilka wskazówek dotyczących używania dyfuzora. Pamiętaj, by podczas używania dyfuzora nie dotykać włosów palcami.

Mniej puszenia

Jeśli zastanawiasz się, jak suszyć włosy dyfuzorem, by mniej się puszyły, nie jesteś sama. Istnieje kilka wskazówek, których powinnaś przestrzegać, aby uzyskać najlepsze rezultaty – informacja ta jest zasługą autora strony Piękno i Zdrowie – Piękno i zdrowie to portal internetowy to zbiór poradników na temat urody, mody i ekologii. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że należy użyć niskiej-średniej temperatury ustawienia, jak przy użyciu wysokiej temperatury ustawienia może spowodować włosy do frizz up. Kolejną wskazówką jest unikanie dotykania włosów palcami, gdyż może to spowodować nadmierne puszenie się włosów.

Gdy włosy są już czyste, spryskaj je sprayem chroniącym przed wysoką temperaturą i umieść pasmo włosów w dyfuzorze. Choć gniecenie włosów doda im sprężystości, to w rzeczywistości spowoduje utrwalenie loków, więc pomiń tę czynność, jeśli chcesz mieć bardziej miękkie loki. Aby uniknąć puszenia się włosów, wyłącz dyfuzor przed ruszeniem się z miejsca, aby uniknąć niepożądanego przepływu powietrza.

Więcej objętości

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak suszyć włosy z dyfuzorem, przeczytaj to. Technika ta pomaga suszyć włosy na dwa różne sposoby: w kierunku do góry i w dół. Podczas gdy ruch w górę stworzy luźniejsze loki, ruch w dół sprawi, że włosy będą wydawały się większe. Możesz również użyć szpikulca do włosów, by nadać lokom lekkości. Dyfuzor może być Twoim nowym najlepszym przyjacielem.

Susząc włosy dyfuzorem, zacznij od przechylenia głowy na bok. Dzięki temu stworzysz najbardziej soczyste fale i dodasz im objętości. Następnie odwróć włosy, aby dyfuzor zamknął łuskę włosa i pozostaw je do wyschnięcia na powietrzu. Gdy włosy będą już całkowicie suche, możesz użyć klipsów do loków, by podnieść je u nasady i dodać im objętości. Po wykonaniu tych czynności, możesz przystąpić do stylizacji włosów!

Czas suszenia włosów z dyfuzorem

Dyfuzory to doskonały sposób na skrócenie czasu suszenia. Dzięki rozproszonemu powietrzu, będziesz w stanie wysuszyć włosy w 45 minut lub mniej, co może być ogromną poprawą. Jednak niektóre kręcone dziewczyny donoszą o czasie suszenia sięgającym nawet 6 godzin. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepsze rezultaty z dyfuzora. W ciągu pierwszych kilku dni będziesz chciała pamiętać o kilku rzeczach.

Użyj sprayu termoochronnego na mokre włosy przed założeniem dyfuzora. Podnoszenie pojedynczych sekcji zapobiegnie uszkodzeniu loków przez dyfuzor. Staraj się nie używać zbyt silnego strumienia powietrza, ponieważ zbyt wysoka temperatura może powodować puszenie się włosów. Zamiast tego, użyj palców, aby delikatnie wepchnąć włosy do dyfuzora. Nie bój się eksperymentować z różnymi ustawieniami dyfuzora.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *